Provozování webového serveru na Orange Pi One

Všechno to začalo tímto tweetem:

Chvíli jsem zvažoval, zda si hosting zaplatit nebo využít jedno Orange Pi One které se mi tu už delší dobu válí nevyužité. Nakonec jsem se rozhodl o vlastní hosting, využiju HW který mi tu leží a ještě se něčemu přiučím.


V současné chvíli běží teda na Orange Pi One LAMP, je (snad) vyřešeno automatické zálohování databáze i vlastních souborů webu na externí síťové úložiště, nasazen certifikát https://letsencrypt.org i když to by zřejmě u webu, který bude sloužit maximálně jako blog nebylo nutné, ale chtěl jsem si to vyzkoušet.

S WordPressem už jsem v minulosti nějakou jednoduchou stránku udělal ale delší dobu jsem se mu nevěnoval. Proto mě po nainstalování aktuální verze překvapilo, že už obsahuje pouze editor Gutenberg. Pochopitelně jsem za ty léta co WordPress používám byl zvyklý na klasický editor a popravdě, nerad si zvykám na nové věci, pokud to není nutné, ale rozhodl jsem se, že dám Gutenbergu šanci a postavím tak web čistě na tomto novém editoru a šabloně Atomic Block.

Sám jsem zvědavý jaká bude životnost webu provozovaném na Single Board PC Orange Pi One v ceně necelých $11.99. A proto jsem do patičky webu přidal jednoduchý skript na počítání jak dlouho je server online a funkční. Pokud se celé řešení osvědčí, zřejmě mu časem pořídím výkonnější setup v podobě Orange Pi PC Plus které má EMMC pamět a více RAM.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *