Komunikační modul HC-12 SI4463 433 MHz

Už delší dobu pokukuji po řešení jak bych mohl naučit arduina povídat si mezi sebou. Jako první jsem experimentoval s něčím co se prodává na aliexpressu pod názvem „TZT Smart Electronics 433Mhz RF transmitter and receiver Module link kit For arduino/ARM/MCU WL diy 315MHZ/433MHZ wireless“. Z tohoto nešťastného zařízení se mi podařilo dosáhnout výkonu tak akorát na odeslání dat na opačný konec místnosti, cca 3 metry. Je klidně možné a i pravděpodobné, že na vině byla špatná anténa ale všelijaké experimentování s délkami antén nepřinášely žádoucí výsledky. Dosah se zlepšil v lepším případě o metr.

Před pár dny mi dorazilo na testování HC-12 SI4463. Po nahrání testovacího kódu z Arduino-návody, spuštění seriového monitoru a napsání příkazu AT+RX a AT+C010 prakticky okamžitě ozývá zpět „Vzdalena konfigurace probehla v poradku!“ Testoval jsem dosah, hned na první pokus pohodlně obsáhne celý byt přes několik silných zdí.

Můj testovací setup
2x arduino Uno propojené s HC-12 připravené na testování

Vím, že dnes už je zřejmě pohodlnější připojit zařízení k Wi-Fi ale chtěl jsem si vyzkoušet komunikaci na 433MHz a pokusit se pomocí ní rozvinout svoje projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *