Opět změna IP adresy a výpadek…

Opět dnes došlo ke změné IP adresy a následoval výpadek stránek. Služba https://www.freshworks.com/website-monitoring/ zafungovala na výbornou a o nedostupnosti webu informovala prakticky okamžitě.

Na základě předchozích zkušeností jsem šel už prakticky na jistotu a poté co jsem se přesvědčil, že samotné Orange Pi na SSH komunikuje bez problémů, bylo mi víceméně jasné odkud vítr vane. Po ověření že skutečně došlo ke změně adresy a přenastavení DNS záznamů během chvíle vše začalo znovu fungovat.

Neustálé změny adresy a s tím spojené výpadky mě nutí přemýšlet o změně poskytovatele, UPC mi víceméně vyhovuje, ale toto je skutečně nešťastné.

Prozatím jsem se poohlédl ve vodách DynDNS služeb a na základě doporučení jsem se zaregistroval u https://www.duckdns.org/. Přihlášení je naprosto jednoduché, následuje vytvoření dynds aliasu a poté již dle návodu nastavení cron úlohy na nějakém zařízení co běží v interní síti.

Cron každých pět minut zkontroluje IP adresu a případně ji na dyndns změní. Nemělo by se tak už stát, že zůstanu odříznutý od sítě bez možnosti administrace. Aspoň něco.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *